Czy wiesz, że…?

Kąpieliska Gminy Dziwnów (Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek) otrzymały międzynarodowy certyfikat ekologiczny „Błękitna Flaga” na rok 2024.
Takie wyróżnienie potwierdza, że kąpieliska te działają z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz spełniają wszystkie kryteria międzynarodowego programu „Błękitna Flaga” w zakresie jakości wody, informacji i edukacji ekologicznej, bezpieczeństwa oraz zarządzania środowiskowego.

Czym jest Błękitna Flaga?
Błękitna Flaga to program prowadzony przez organizację pozarządową Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education – FEE) z siedzibą w Danii, która zrzesza narodowe organizacje pełniące rolę koordynatorów programu.
Celem programu jest promowanie ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Ośrodki spełniające kryteria programu mogą używać znaku Błękitnej Flagi.
Program Błękitna Flaga wystartował w 1987 roku w Europie, aby zachęcić zarządców kąpielisk do spełnienia wymogów dyrektywy Rady Europejskiej dotyczącej jakości wody w kąpieliskach (Dyrektywa Rady 76/160/EEC z dnia 8 grudnia 1975 r.). Inicjatywa programu powstała we Francji w 1985 roku, gdzie pierwsze nadmorskie gminy zostały nagrodzone Błękitną Flagą za spełnienie kryteriów dotyczących oczyszczania ścieków i jakości wody w kąpieliskach.

Jesteśmy dumni, że nasz nadmorski kompleks Essense Baltic Resort&SPA budujemy w miejscowości, w której plaże spełniają kryteria programu Błękitnej Flagi 🙂

Zapytaj o ofertę