Polska trasa rowerowa R10 doceniona za granicą!

Polska trasa rowerowa R10, będąca częścią imponującej trasy EuroVelo 10, zdobywa coraz większe uznanie za granicą. EuroVelo 10 to szlak, który biegnie wokół całego Morza Bałtyckiego, a w Polsce mamy do dyspozycji niemal 600 kilometrów tej malowniczej trasy.

Startując w Świnoujściu, przy granicy z Niemcami, R10 oferuje rowerzystom możliwość rozszerzenia swojej podróży do sąsiednich krajów, takich jak Niemcy, z przystankami w malowniczych miejscowościach jak Ahlbeck czy Heringsdorf. Trasa zachwyca różnorodnością widoków i atrakcji, już na początku wiodąc przez Woliński Park Narodowy, pełen lasów, dawnych bunkrów i fortów.

Niedawno, polski odcinek trasy EuroVelo 10 został doceniony przez brytyjski portal BBC, który szczególnie chwalił odcinek na Pomorzu Zachodnim. Brytyjczycy opisują go jako „wspaniały”, zwracając uwagę na nieskończoną liczbę wydm, romantyczne wiatraki, rozległy Bałtyk, historyczne hanzeatyckie miasta i opuszczone fortyfikacje.

Polski nadmorski szlak rowerowy to gratka dla miłośników natury i historii, a także idealne miejsce dla zwolenników „powolnej turystyki”. BBC podkreśla, że ten rodzaj turystyki, który kładzie nacisk na wyciszenie, osobiste przeżycia i bliższy kontakt z naturą, staje się coraz popularniejszy w Europie jako alternatywa dla masowej turystyki.

Jeśli więc szukasz wyjątkowej przygody rowerowej, która pozwoli ci odkryć uroki polskiego wybrzeża i jednocześnie doświadczyć spokoju i piękna natury, trasa R10 jest idealnym wyborem.

Doświadczaj „powolnej turystyki” i harmonii z naturą będąc właścicielem całorocznego apartamentu  w Essense Baltice Resorty&SPA .

Zapytaj o ofertę